1-rums lägenhet på 35m² i Örebro

Kungsgatan, 702 24 Örebro, Sweden

8 416 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 04-12-2025

apartment for rent at Örebro

Detta är en av sju nyproducerade vindslägenheter på Söder i Örebro med inflyttning den 1 april 2026. Vindslägenheterna har fått inredning och ytskikt av mer modernt uttryck men så mycket som möjligt från vindens bjälkar och spröjsade fönster behålls för att ge karaktär till en typisk vindslägenhet. Ovanför kök och badrum har varje lägenhet ett sovloft som gör resten av lägenheten rymligare. Ett stort takfönster är placerat på sovloftet som sprider ljus ner i hela lägenheten. Takfönstret är även öppningsbart och skapar en balkongkänsla i öppnat läge. Kvaliteer som ingår i Lägenhet: Vitvaror från Cylinda i svart och rostfritt: Häll, ugn, inbyggnads Kyl/frys samt micro. Loft med stort öppningsbart takfönster. Kalkstensgolv i hall och badrum. Linoleumgolv i övriga rum. Platsbyggda snickerier till loft, lofttrappa och lister. Blandare Mora Inxx. Duschväggar och handdukstork i badrum. Spröjsade träfönster.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

35 m²

Pris

8 416 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

04-12-2025

Balkong

Ja

Nybyggt

Ja

Pris per m²

240 kr

Karta

Annonsen ligger på Kungsgatan, 702 24 Örebro, Sweden

Laddar karta