2-rums lägenhet på 66m² i Skellefteå

Moröbackevägen, 931 50 Skellefteå, Sweden

7 355 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 23-04-2026

apartment for rent at Skellefteå

Välkommen till en ljus och trevlig tvårumslägenhet på Familjegränd, Morö Backe. Vi välkomnar alla sökande, men 55+ prioriteras. - Värme, varm- och kallvatten samt hushållsel ingår i hyran - Balkong mot söder - Tvättmaskin finns i lägenheten - Förberett för diskmaskin - Förråd finns - P-plats/carport/garage finns att hyra - Hiss finns Välkommen med din intresseanmälan! OMGIVNING Morö backe är en stadsdel i Skellefteå och ligger i nordöstra delen av Skellefteå. Morö backe ligger uppe på en höjd med hela bostadsområdet byggt runt ett trivsamt centrum. Stadsdelen Morö backe ligger även nära en av Skellefteås största satsningar köpcentrumet Solbacken. Morö backe präglas mest av villor men i centrala Morö backe finns det ett stort antal lägenheter. KOMMUNIKATIONER Avståndet in till Skellefteå centrum är ca 6 km och bussförbindelserna är goda. SERVICE På Morö backe området finns det vårdcentral, pizzeria, skola, förskola och kyrka. Här hittar även många fotbollsplaner, Skellefteås ridhus och en 4-H gård.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

66 m²

Pris

7 355 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

23-04-2026

Pris per m²

111 kr

Karta

Annonsen ligger på Moröbackevägen, 931 50 Skellefteå, Sweden

Laddar karta