2-rums lägenhet på 50m² i Täby kommun

Kubikvägen, 187 60 Täby kommun, Sweden

13 666 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 15-04-2026

apartment for rent at Täby

** Bilderna i annonsen är från en liknande planlösning** OMRÅDET Här bor du granne med trevliga Hägerneholmsparken som är en lekfull, vacker och spännande aktivitetspark för alla åldrar. I närheten finns Arninge handelsplats som erbjuder flera mataffär, butiker, restauranger och caféer. Här finns även byggvaruhus, apotek, gym, Costco varuhuset och mycket mer. Goda kommunikationsmöjligheter med Roslagsbana och flera busslinjer. LÄGENHETEN Lägenheten har ljusa materialval, vitmålade väggar och parkettgolv av ek. Köket har vit skåpinredning med kakel som stänkskydd och laminatbänkskiva. Köket är utrustade med spis, ugn, kyl/frys och förberett för mikrovågsugn. Badrummet är helkaklat med klinkergolv och är förberett för anslutning av tvätt-/torkmaskin. Lägenheten är försedd med säkerhetsdörr. GEMENSAMMA UTRYMMEN På innergården i anslutande hus finns en gemensam tvättstuga. Cyklar kan placeras på innergården vid cykelställ eller förvaras inomhus i cykelrum. Vid entrén finns barnvagnsrum samt förvaring av rullstol. De boende har även tillgång till miljörum. HYRAN I hyran ingår värme. Hyresgästen tecknar enskilt elavtal. Kostnad för varmvatten och kallvatten tillkommer för faktiska förbrukningen. Det är en pågående hyresförhandling för kommande hyra 2024. PARKERING Parkeringsplats utomhus Garageplats med laddstationer för elbil + elkostnad för laddning tillkommer. SERVICE - 10 m till Ullna Närbutik - 1 km till Arninge handelsplats KOMMUNIKATIONER - 6 min promenad till närmsta busshållplats Måttbandsvägen - 7 min med buss till Arninge station/Arninge handelsplats - 19 min med buss till Danderyd centrum - 40 min med buss och roslagsbanan till Tekniska Högskolan - 40 min med buss och tunnelbanans röda linje till Stockholm City Om du är en av dem med längst kötid kan du komma att bli inbjuden till visning. Visningarna är inte obligatoriska att gå på. I vissa fall behöver du ta ställning till bostaden enbart utifrån en ritning. För en snabbare process så går det bra att tacka ja till lägenheten utan visning.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

50 m²

Pris

13 666 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

15-04-2026

Garage

Ja

På landet

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

273 kr

Karta

Annonsen ligger på Kubikvägen, 187 60 Täby kommun, Sweden

Laddar karta