Publicerad för 2 dagar sedan

1-rums lägenhet på 10m² i Nyköpings kommun

D 765, Nyköpings kommun, Sweden

1 700 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 18-05-2026

apartment for rent at Tystberga

Detta pittoreska torp om ett rum är vackert beläget med utsikt över böljande åkermark och lummiga skogar. Torp och veranda vetter i syd-väst vilket ger fantastisk sol större delen av dagen. Torpet är troligtvis från tidigt 1900-tal men renoverades 2014 och fick då nytt liv. Köksdelen är utrustad med kyl/frys samt kokplattor, tjänligt sommarvatten tappas på husknuten. Direktverkande element värmer stugan om man så vill. Verandan om ca 8 m2 är idealisk för sol och härliga måltider. På tomten har ni stora möjligheter att skapa er den trädgårn ni alltid drömt om. Det finns gott om ytor för blommor, plantering och grödor om så önskas. Ett nytt och fräscht utedass står bekvämt till i tomtens utkant. Torpet är beläget endast 3 km från Stendörrens naturreservat. Om så önskas finns lediga båtplatser vid Studsviks brygga 2 km bort. Vi söker en hyresgäst för en längre hyresrelation som vill ta hand om och vårda såväl stuga som tomt. OBS, detta är ej ett åretruntboende. Vi ser fram emot att höra från er, skriv gärna några rader om er själv och er erfarenhet av att bo i stuga på landet.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

10 m²

Pris

1 700 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

18-05-2026

På landet

Ja

Pris per m²

170 kr

Karta

Annonsen ligger på D 765, Nyköpings kommun, Sweden

Laddar karta

Populära bostadssökningar