3-rums lägenhet på 84m² i Västerås

Stenkumlagatan, 724 72 Västerås, Sweden

14 130 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 30-12-2025

apartment for rent at Västerås

Stor trerummare med uteplats, dubbla badrum med dusch och förråd/klk. Uteplats på ca 16 kvm i ypperligt sydvästläge. Vitt kök i vinkel från Vedum med dämpade fullutdragslådor med rostfria vitvaror från Electrolux.; diskmaskin, kyl och frys i fullhöjd, induktionshäll, varmluftsugn och mikrovågsugn. Kyl, frys och högskåp skapar en rumslig avgränsning mellan kök och vardagsrum. Helkaklade badrum där det största badrummet är utrustat med dusch med vikbara duschväggar, vit kommod med spegelskåp ovan, toalett, tvättmaskin och torktumlare. Ovanför maskinerna finns en praktisk arbetsyta med bänkskiva i ljusgrå laminat där du enkelt och bekvämt kan sköta tvätten eller rå om de allra minsta i familjen. Det andra badrummet är utrustat med dusch, vikbar duschvägg, handfat med spegelskåp ovan och toalett. Två sovrum, varav det största erbjuder bra förvaring i klädkammare. Det finns ett externt förråd som tillhör bostaden på entréplan. Hyran inkluderar värme, kallvatten, bredband 250/250, TV Bas HD och IP-telefon via Tele2 samt ett externt förråd. Hushållsel och varmvatten mäts och debiteras efter individuell förbrukning (s.k. IMD). P-platser uthyres via separat kö. I Fredriksberg bor du i en naturnära miljö med det bästa av två världar – natur och rekreationsområden utanför dörren och Västerås stadskärna femton minuter bort. I närområdet finns paddelhall, utomhusbad, gym, idrottsanläggningar, matbutiker och restauranger.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

84 m²

Pris

14 130 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

30-12-2025

Pris per m²

168 kr

Karta

Annonsen ligger på Stenkumlagatan, 724 72 Västerås, Sweden

Laddar karta