Publicerad för 4 dagar sedan

3-rums lägenhet på 76m² i Malmö

Formgatan, 216 45 Malmö, Sweden

14 407 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 01-07-2026

apartment for rent in Limhamns hamnområde

Rummen har genomgående vitmålade väggar och ekparkett, med klinker vid hallens entré. Badrummen har helkaklade vita väggar och grå klinker på golvet. Tvättmaskin och torktumlare, alternativt kombimaskin, ingår. Köket har vit köksinredning med diskmaskin, varmluftsugn och spis med glaskeramikhäll samt bänkskivor av mellangrå laminat. Kyl och frys, alternativt kombinerad kyl-frys för de mindre lägenheterna, finns och köken har förberett utrymme för mikrovågsugn. Alla lägenheter har egen balkong eller uteplats. Parkering finns att hyra i området. Möjlighet till bilpool finns. Det finns gott om cykelplatser i direkt anslutning till byggnaderna. Rökfri fastighet!

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

76 m²

Pris

14 407 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

01-07-2026

Balkong

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

190 kr

Karta

Annonsen ligger på Formgatan, 216 45 Malmö, Sweden

Laddar karta