1-rums lägenhet på 60m² i Vänersborg

Petersbergsvägen, 462 55 Vänersborg, Sweden

6 915 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 01-04-2026

apartment for rent in Petersbergsvägen 54, Vänersborg, Petersberg

Fin 2a med bra planlösning. Lägenheten är belägen på 3e vån med balkong på Petersbergsvägen 54 i Vänersborg. Badrummet stamrenoverades 2021 och är helkaklat, handukstork, förberett för tvättmaskin. I hyran ingår värme, varmvatten, tv kanaler. Fiber kommer till våren. Parkering finns att hyra på området. Du som söker ska vara lugn och skötsam med bra referenser, ska vid förmedlingstillfället ha fyllt 18 år, ha en inkomst som motsvarar tre gånger hyran samt inte ha några betalningsanmärkningar. Du kan som mest göra 3 samtidiga intresseanmälningar. Du får tacka nej till högst fem erbjudanden under en sexmånadersperiod. Tackar du nej fler än fem gånger blir du spärrad från att söka fler lägenheter under nästkommande sex månader. Blir du erbjuden en lägenhet och inte svarar likställs detta med att du svarar nej. Observera att intresseanmälan är personlig och att du inte kan söka åt någon annan. Följande turordning gäller vid fördelning av våra hyresrätter: Bosparande medlemmar i HSB. Fördelning sker efter antal bosparpoäng där flest poäng väljer först. Medlemmar i HSB Nordvästra Götaland. Övriga intresser

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

60 m²

Pris

6 915 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

01-04-2026

Balkong

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

115 kr

Karta

Annonsen ligger på Petersbergsvägen, 462 55 Vänersborg, Sweden

Laddar karta