Publicerad idag

2-rums lägenhet på 72m² i Malmö

Jungmansgatan 22A, 211 11 Malmö, Sweden

13 127 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 16-09-2026

apartment for rent in Västra Hamnen

Lägenhet med loftgångsbalkong (ca 5 kvm) i söderläge. Fräsch lägenhet med två rum och kök. Möblerbar hall. Kök och vardagsrum i öppen planlösning. Från vardagsrum finns en fransk balkong ut mot Stora varvsgatan. Centralt i Västra hamnen ligger denna fastighet med totalt 187 lägenhet. Här har ni bara några minuters gångavstånd till såväl matbutiker, en rad olika träningsanläggningar och härliga parker. Bussen har ni precis utanför fastigheten och den tar er in till Malmö C på nolltid. Ni finner ett bra utbud av restauranger och caféer i området. Hall Golv: Innan för entrén ligger grå klinker för övrigt är det ekparkett Vägg: Vitmålad Sovrum 1 Golv: Ekparkett Vägg: Vitmålad Förvaring: Garderob med skjutdörrar Vardagsrum Golv: Ekparkett Vägg: Vitmålad Kök Golv: Ekparkett Vägg: Vitmålad Stänkskydd: Vitt kakel Bänkskiva: Svart i laminat Köksluckor: Sandfärgade från Noblessa Vitvaror: Spis med häll, spisfläkt, vit kyl/ frys samt diskmaskin. Badrum Golv: Mörkgrått klinkers Vägg: Vitt kakel Övrigt: Tvättmaskin och torktumlare, handdukstork (el), komfortvärme (el), dubbla duschdörrar samt vägghängd wc-stol. Övrigt: Parkering/Cykel/Förråd Det finns möjlighet att ställa cykeln dels inomhus i ett cykelförråd på bottenvåningen men även ute på gården och mot gatan. Förråden finns nere i källaren. Garage finns i fastigheten och det är Aimo Park som hyr ut. Bredband/TV/Telefon I huset finns MKB-Net där du har möjlighet att välja bland olika leverantörer. Vad det gäller TV ingår ett mindre utbud av kanaler, vill man ha fler får man Övernattningslägenhet finns att hyra i BO01 mot avgift på 500 kr/natt. Digital bokning. I detta hus är det individuell mätning och debitering av varmvattenförbrukningen. Detta gör vi för att spara vatten och värmeenergi i dagens utsatta miljö. Det bli även mer rättvist för dig som kund då du endast betalar för din egen förbrukning samtidigt som man värnar om miljön genom ökad medvetenhet.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

72 m²

Pris

13 127 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

16-09-2026

Pris per m²

182 kr

Karta

Annonsen ligger på Jungmansgatan 22A, 211 11 Malmö, Sweden

Laddar karta