Publicerad för 3 dagar sedan

1-rums lägenhet på 35m² i Borlänge

Studievägen 4, 784 53 Borlänge, Sweden

6 437 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 31-08-2026

apartmentfor rent in Studievägen 4, 78454, Borlänge

Jakobsdalen har ett fint läge nära till naturen och nära till centrum, Kupolenområdet, Norra Backa Handelsplats, Dalarna Science Park, Trafikverket och Högskolan Dalarna. I närheten finns Nygårdsravinen med naturstig. Du tar dig fram enkelt med cykel på fina gång- och cykelvägar. Busshållplatsen ligger nära med direktbussar till Borlänge centrum och Falun. Nybyggt 2022 med ljusa moderna lägenheter i öppen planlösning. Husen har vackra träfasader och alla lägenheter har balkong med plats för bord och stolar. Moderna kök med grå skåpluckor och svarta bänkskivor. Alla lägenheter har diskmaskin och tvättmaskin med kombinerad tvätt- och torkfunktion. Entréerna har passersystem och brevlådor i trapphuset. Hiss finns. Här finns låsbara cykelförråd inomhus och cykelparkering framför varje hus. Husen och lägenheterna är helt rökfria. Avfallsstation med olika fraktioner för enkel sortering av sopor. Parkeringsplatser och carportplats med motorvärmare kan hyras, söks separat via vår hemsida.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

35 m²

Pris

6 437 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

31-08-2026

Pris per m²

184 kr

Karta

Annonsen ligger på Studievägen 4, 784 53 Borlänge, Sweden

Laddar karta