3-rums lägenhet på 82m² i Härnösands domkyrkodistrikt

Härnösand, Härnösands Kommun, Sweden

8 178 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Artillerigatan 13 lgh 1202. 3 rum & kök - NSI Invest

Om hyresrätten Välkommen till en trivsam och välplanerad 3-rumslägenhet med centralt läge nära vattnet och med fin utsikt. Här bor du i en bostad med genomtänkt planlösning som erbjuder rymliga rum, goda förvaringsmöjligheter och en luftig känsla genom hela hemmet. Balkongen blir en naturlig plats för avkoppling där du kan njuta av omgivningen och den fina utsikten. Vardagsrummet erbjuder generösa ytor med plats för både soffgrupp och övrig möblering, samtidigt som de stora fönstren bidrar till ett härligt ljusinsläpp. Köket är funktionellt och rymligt med bra arbetsytor och gott om plats för förvaring samt matgrupp. Lägenheten har två välplanerade sovrum med goda möbleringsmöjligheter, vilket gör bostaden idealisk för både familjer, par eller den som önskar ett extra rum för arbete eller gäster. Det rymliga badrummet är utrustat med tvättmaskin som ger extra bekvämlighet och underlättar vardagen. Bostaden ligger med närhet till allt du behöver från matbutiker, restauranger, gym och butiker finns inom bekvämt avstånd. Läget ger även närhet till kollektivtrafik, vilket gör det enkelt att ta sig runt. En perfekt kombination av funktion, komfort och ett attraktivt läge nära både stad och vatten. Boende fakta Boarea : 82 kvm Antal rum : 3 rum Våning : 2, hiss finns ej Hyresavgift : 8178 kr. Inkl. El, värme & vatten Skanna här för video:

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

82 m²

Pris

8 178 kr

Pris per m²

100 kr

Karta

Annonsen ligger på Härnösand, Härnösands Kommun, Sweden

Laddar karta