Publicerad igår

1-rums lägenhet på 44m² i Göteborg

Villa Ekeberg, Betselvägen 18, 424 67 Gothenburg, Sweden

9 452 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Betselvägen 12

landlord’s description hyran kommer inte att höjas år 2027. en smakfullt planerad och öppen etta med kök med en härlig balkong. här möts du av genomgående ekparkettgolv, ett stilrent vitt kök och ett helkaklat badrum i tidlös design. här erbjuds även goda förvaringsmöjligheter och generösa fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus. tillhörande förråd finns antingen på vinden eller i källaren. parkeringsplats ansöks via göteborgs stad. lägenheten annonseras med inkomstkrav. inkomstkravet för denna lägenhet är att sökandes månadsinkomst efter skatt måste överstiga grundhyran. för att kunna söka lägenheten måste du ladda upp anställningsbevis och senaste lönespecifikation. finns inte anställningsbevis godkänner vi beslut om a-kassa, csn eller pension. click here to read the landlord's rental rules. description of the area poseidons bostäder i angered centrum ligger på länkharvs- och fjäderharvsgatan. här finns radhus i två eller tre våningsplan med entréer från gården, samt fyravåningshus där lägenheterna i markplan har uteterrasser. vid angered centrum finns bland annat angereds närsjukhus, ett resecentrum, angered arena med sim- och ishall, mataffärer, klädbutiker och annan service. angered har naturen inpå knuten och här är det nära till både bad och friluftsliv i naturreservatet vättlefjäll med sin orörda natur. floor plan 1 rum kök, öppen planlösning magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties balcony shower elevator vardagsrum badrum rökfritt individuell varmvattenmätning elström ingår ej säkerhetsdörr tv via fibernät varmvatten ingår ej bredbandsuttag fiber included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

44 m²

Pris

9 452 kr

Pris per m²

215 kr

Karta

Annonsen ligger på Villa Ekeberg, Betselvägen 18, 424 67 Gothenburg, Sweden

Laddar karta