Publicerad idag

3-rums lägenhet på 78m² i Göteborg

Dimvädersgatan 50, 418 37 Gothenburg, Sweden

6 869 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Dimvädersgatan 50

landlord’s description välkommen till en nyrenoverad lägenhet med tre rum och kök. alla rum har ljusa väggar och ljusa linoleumgolv förutom i vardagsrummet där det är parkettgolv. ny kyl/frys. lägenheten annonseras med inkomstkrav, för att få skriva kontrakt behöver du kunna uppvisa inkomst av tjänst, pension, studiemedel och/eller a-kassa. visning utförs av bostadsbolagets personal. click here to read the landlord's rental rules. description of the area norra biskopsgården är ett mångkulturellt område med hyresgäster från alla världens hörn. lägenheterna i norra biskopsgården ligger alla nära naturen. de är ljusa och välplanerade. de vanligaste lägenheterna är treor som har kök med matplats eller särskilt matrum intill köket. de flesta lägenheterna har balkong eller uteplats och innergårdarna är stora och bilfria. bara ett stenkast bort ligger fågelsjön svarte mosse. stora strövområden med fina promenadvägar, motionscentral ger förutsättningar för en aktiv fritid för alla åldrar. här finns också en stor generationslekplats med göteborgs enda interaktiva dansbåge, basketplan, grillmöjligheter och utegym. på friskväderstorget finns flera olika affärer och fiskbilen kommer en dag i veckan. på torget finns även en vårdcentral. bostadsbolaget har ett nära samarbete med både stadsdelsförvaltningen och volvo i olika projekt, bland annat för att skapa arbetstillfällen och fritidsaktiviteter i stadsdelen. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan apartment properties balcony parking possible to rent tv via fibernät fransk balkong bredbandsuttag fiber el ingår ej included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

78 m²

Pris

6 869 kr

Pris per m²

88 kr

Karta

Annonsen ligger på Dimvädersgatan 50, 418 37 Gothenburg, Sweden

Laddar karta