Publicerad idag

2-rums lägenhet på 45m² i Göteborg

Gåsagången 42, 422 48 Gothenburg, Sweden

4 902 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Gåsagången 1

landlord’s description denna 2 rum med kokvrås lägenhet på 3:e våning är belägen i hisingen, för mer information om området se områdesbeskrivning nedan. källarförråd. lägenheten under renovering & klar till inflytt: målade väggar & nya golv i samtliga rum, säkerhetsdörr, badrum med dusch, parkett i sovrum & vita innerdörrar. lägenheten intresseanmäls på ritning. fysisk visning kommer att ske på dag-/kontorstid. information om datum och tid, samt bilder tillhandahålls om du som sökande har gått vidare i processen och är aktuell för att få ett erbjudande. detta är en studentlägenhet. ett registreringsintyg ska kunna uppvisas vid uthyrningstillfället. under de första två åren av avtalsperioden måste du vara studerande och kunna uppvisa intyg om pågående eftergymnasiala, csn-berättigade studier i en takt om minst 50 % av heltidsstudier per termin. detta ska intygas för varje ny termin. distansstudier godkänns. efter två år har du som hyresgäst möjlighet att överta kontraktet utan krav på studier. du behåller dina ködagar på boplats. click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till gåsagången och selma lagerlöfs torg! gåsagången och selma lagerlöfs torg ligger centralt på hisingen, nära bra service och goda kommunikationer. området gåsagången består av fina trevåningshus i rött tegel med stora balkonger och uteplatser. området selma lagerlöfs torg består av nyproducerade hus. här finns det mesta för ett gott vardagsliv som mataffär, fiskhandel, butiker, skola, bibliotek, ett grönskande parkstråk och fina lekplatser för barn. floor plan 2 rum och kokvrå magnify floor plan apartment properties pentry hiss finns ej tv via fibernät studentboende balkong finns ej bredbandsuttag fiber el ingår ej included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

45 m²

Pris

4 902 kr

Pris per m²

109 kr

Karta

Annonsen ligger på Gåsagången 42, 422 48 Gothenburg, Sweden

Laddar karta