Publicerad idag

3-rums lägenhet på 89m² i Göteborg

Julaftonsgatan 62, 415 13 Gothenburg, Sweden

9 840 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Julaftonsgatan 2

landlord’s description välkommen till en välplanerad och ljus 3:a med genomtänkta ytor och härligt ljusinsläpp. hall med klinkergolv och generösa förvaringsutrymmen. helkaklat badrum. kök och vardagsrum binds samman med pardörrar som skapar en öppen känsla mellan rummen. lägenheten har två balkonger – en med utgång från köket och en från vardagsrummet. lugnt och trivsamt läge med närhet till service, skolor, grönområden och goda kommunikationer till centrala göteborg. parkeringsplats kan inte garanteras vid inflyttning utan söks separat via poseidons hemsida. i området finns lekplats och förskola. närmsta hållplatsen är ca 450 m bort och är allhelgonakyrkan. kinto share finns på årstidsgatan. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kortedala i norra göteborg är ett naturskönt område med gott om strövområden. när området växte fram under 1950-talet tävlade arkitekterna om att formge husen och passa in dem i den kringliggande terrängen. idag präglas kortedala av en varierad bebyggelse. mellan husen bildas lummiga parker med plats för lek, umgänge och ett och annat konstverk. i kortedala är det nära till service var man än bor. på torget finns butiker, restauranger och en livlig torghandel. vid citytorget längre norrut finns fler butiker, likaså runt årstidstorget. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties bathtub balcony shower kitchen elevator vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

89 m²

Pris

9 840 kr

Pris per m²

111 kr

Karta

Annonsen ligger på Julaftonsgatan 62, 415 13 Gothenburg, Sweden

Laddar karta