Publicerad idag

2-rums lägenhet på 46m² i Göteborg

Kvartsekelsgatan 9, 415 09 Gothenburg, Sweden

5 531 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Kvartsekelsgatan 3C

landlord’s description visning utförs av bostadsbolagets personal. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kortedala är ett grönt och stort område i göteborg. stora delar är byggda på 1950-talet och här har bostadsbolaget drygt 2 000 lägenheter. under 2019 byggdes även ett 16 våningar högt punkthus på kortedala torg. det finns många olika lägenhetstyper, allt från 1 till 5 rum och kök, en del av husen har hiss. på kortedala torg finns service så som mataffär, restauranger, bingo, bibliotek, apotek, tandvård och vårdcentral. du tar dig lätt till och från centrala göteborg med spårvagn på cirka 15 minuter. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan apartment properties balcony tv via fibernät bredbandsuttag fiber el ingår ej included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

46 m²

Pris

5 531 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

Snarast möjligt

Hiss

Ja

Pris per m²

120 kr

Karta

Annonsen ligger på Kvartsekelsgatan 9, 415 09 Gothenburg, Sweden

Laddar karta