2-rums lägenhet på 64m² i Göteborg

Verona, Näverlursgatan 2B, 421 46 Gothenburg, Sweden

10 507 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Näverlursgatan 4

landlord’s description tvårum och kök på våning 11 av 12. lägenheten har ett tillhörande lägenhetsförråd. närhet till västra frölundas mångsidiga utbud av butiker, restauranger och grönområden. lägenheten annonseras med inkomstkrav. för att kunna söka lägenheten måste du ladda upp anställningsbevis och senaste lönespecifikation. finns inte anställningsbevis godkänner vi beslut om a-kassa, csn eller pension. parkeringsplats kan inte garanteras, utan sökes separat via poseidons hemsida. click here to read the landlord's rental rules. description of the area mellan city och havet ligger frölunda torg. inomhustorget, som var norra europas största när det invigdes, rymmer idag över 200 butiker, restauranger och caféer. frölunda torg är även en av stadens knutpunkter för kollektivtrafik. lägenheterna högst upp i de karaktäristiska höghusen erbjuder stundtals en unik utsikt över hamninloppet. gånglåten är ett lugnt och barnvänligt område med stora lummiga innergårdar som rymmer grillplatser, lekplats och vackra planteringar. runt hörnet finns ruddalens friluftsområde med skogsstigar, upplysta motionsspår och skridskobana om vintern. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties shower kitchen elevator vardagsrum sovrum badrum individuell varmvattenmätning elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät tillgång till grovtvätt varmvatten ingår ej bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

64 m²

Pris

10 507 kr

Pris per m²

164 kr

Karta

Annonsen ligger på Verona, Näverlursgatan 2B, 421 46 Gothenburg, Sweden

Laddar karta