Publicerad idag

2-rums lägenhet på 44m² i Göteborg

Rymdtorget, 415 19 Gothenburg, Sweden

5 887 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Rymdtorget 30

landlord’s description nu finns möjlighet att hyra en välplanerad 2 rum och kök om 43,9 kvm på rymdtorget 30, belägen på bottenvåningen. lägenheten har ett helkaklat badrum med vita väggar och mörkt golv samt dusch med öppningsbara duschväggar och handdukstork. köket är utrustat med vita släta köksluckor och mörk bänkskiva. i större delen av lägenheten ligger parkettgolv men i entrén ligger klinkergolv. lägenheten annonseras med inkomstkrav. för att kunna söka lägenheten måste du uppvisa intyg på skattepliktig inkomst eller studiestöd från csn. denna lägenhet söks på planlösning. om du som sökande går vidare i processen och blir aktuell för ett erbjudande kommer det att erbjudas en fysisk visning, vid ett visningstillfälle på dag-/kontorstid samt bilder på lägenheten. click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till bergsjön centrum! bergsjön är en fantastisk plats med naturen som närmsta granne. i bergsjön trivs såväl yngre som äldre. här finns ettor till femmor. för barn finns oändliga möjligheter till upptäcktsfärder i naturen, flera lekplatser och härliga gräsmattor. för äldre finns anpassade bostäder med bland annat separata trappuppgångar och lägenheter. i de omgivande skogarna finns såväl en badsjö, bergsjön, som sköna promenadstigar. i centrumhuset som ligger mitt på torget finns ett stort utbud med butiker och service. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties kitchen hiss finns ej tv via fibernät balkong finns ej bredbandsuttag fiber individuell varmvattenmätning el ingår ej included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

44 m²

Pris

5 887 kr

Pris per m²

134 kr

Karta

Annonsen ligger på Rymdtorget, 415 19 Gothenburg, Sweden

Laddar karta