Publicerad för 2 dagar sedan

3-rums lägenhet på 81m² i Motala

Sandspåret, 501 72 Motala, Sweden

8 440 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Sandspåret 105

landlord’s description nu har du chansen att flytta till denna välplanerade trerumslägenhet med kök, belägen i det gröna området hjällbo. du som hyresgäst på sandspåret har bekvämligheter som elektroniskt passagesystem och balkong. dessutom har du möjlighet att boka tid för att använda bastu och tvättstuga. lägenheten annonseras med inkomstkrav. för att kunna få lägenheten måste du kunna uppvisa anställningsbevis och senaste lönespecifikation. finns inte anställningsbevis godkänner vi beslut om a-kassa, csn, sjukersättning eller pension. försörjningsstöd och etableringsersättning är inte godkänd inkomst. click here to read the landlord's rental rules. description of the area hjällbo ligger bara två hållplatser från centralstationen och tre från angered centrum. hjällbo byggdes i slutet av 1960-talet och brukar kallas ett miljonprogram med måtta, eftersom planering och arkitektur var varsam och de allra flesta lägenheter finns i låghus om tre våningar. de böljande dalgångarna kring lärjeån erbjuder en unik naturupplevelse alldeles inpå knuten. hjällbo centrum är ett levande stadsdelstorg med ett utbud av service och handel. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties bathtub balcony kitchen patio vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät tillgång till grovtvätt bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

81 m²

Pris

8 440 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

Snarast möjligt

Balkong

Ja

Pris per m²

104 kr

Karta

Annonsen ligger på Sandspåret, 501 72 Motala, Sweden

Laddar karta