Publicerad idag

1-rums lägenhet på 26m² i Göteborg

Saturnusgatan 9, 415 20 Gothenburg, Sweden

3 267 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Saturnusgatan 2

landlord’s description på saturnusgatan 2 erbjuds en kvadratsmart och prisvärd 1 rum och kokvrå om 25,8 kvm. kokvrån har vita köksluckor med trähandtag och en praktisk arbetsbänk framför fönstret. en kolfilterspisfläkt kommer att installeras, vilket innebär en hyreshöjning på 70 kr per månad. även en ny kyl/frys kommer att sättas in, vilket medför ytterligare en hyreshöjning på 60 kr per månad. vardagsrummet har vita väggar och ett stort fönsterparti som ger en ljus och trivsam känsla. badrummet är utrustat med dusch samt vita kaklade väggar och blått plastgolv. observera att inget förråd ingår till lägenheten. lägenheten annonseras med inkomstkrav. för att kunna söka lägenheten måste du uppvisa intyg på skattepliktig inkomst eller studiestöd från csn. denna lägenhet söks på planlösning. om du som sökande går vidare i processen kommer det att erbjudas en fysisk visning, vid ett visningstillfälle på kontorstid samt bilder på lägenheten. obs! tidigare inflytt möjlig 1/6 eller 16/6. click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till bergsjön centrum! bergsjön är en fantastisk plats med naturen som närmsta granne. i bergsjön trivs såväl yngre som äldre. här finns ettor till femmor. för barn finns oändliga möjligheter till upptäcktsfärder i naturen, flera lekplatser och härliga gräsmattor. för äldre finns anpassade bostäder med bland annat separata trappuppgångar och lägenheter. i de omgivande skogarna finns såväl en badsjö, bergsjön, som sköna promenadstigar. i centrumhuset som ligger mitt på torget finns ett stort utbud med butiker och service. floor plan 1 rum och kokvrå magnify floor plan apartment properties pentry hiss finns ej tv via fibernät balkong finns ej individuell elmätning bredbandsuttag fiber individuell varmvattenmätning included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

26 m²

Pris

3 267 kr

Pris per m²

126 kr

Karta

Annonsen ligger på Saturnusgatan 9, 415 20 Gothenburg, Sweden

Laddar karta