Publicerad idag

2-rums lägenhet på 51m² i Göteborg

Lundby, Göteborg, Sweden

7 365 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Västanvindsgatan 9C

landlord’s description här har en lägenhet som ligger intill flunsåsparken, här kan man promenera i det gröna med känslan av att man befinner sig på en skogspromenad. lägenheterna är i äldre tappning men som genomgått en mindre eller större renovering i de olika lägenheterna. härifrån tar du dig snabbt till wieselgrensplatsen med de olika utbuden av affärer och vårdcentral. parkering söker du på vår hemsida. nivåerna mikro,mini o maxi redovisas nedan. badrummet renoverades med nya tätskikt på golv och väggar samt nya ytskikt med klinker på golv och kakel på väggar. ny sanitetsutrustning installerad, inklusive toalett med kassettlösning, ny blandare, ny belysning, nytt badrumsskåp och nya beslag. lägenheten har fått även ny duschvägg och handdukstork för ökad komfort och funktionalitet. click here to read the landlord's rental rules. description of the area i kvillebäcken på centrala hisingen bor du nära både innerstan och lummiga park- och strövområden. bostäderna består av allt ifrån nybyggda lägenheter till 1950-talshus och göteborgstypiska landshövdingehus från 1930- till 40-talet. här bor man med närhet till kommunikationer, service och handel på wieselgrensplatsen samt köpcentrat backaplan. med . hedlunds park och uppskattade flunsåsparken runt hörnet har man också nära till ströv- och motionsområden. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan apartment properties shower kitchen vardagsrum sovrum säkerhetsdörr tv via fibernät badrum varmvatten ingår ej bredbandsuttag fiber elström ingår ej rökfri lägenhet included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

51 m²

Pris

7 365 kr

Pris per m²

144 kr

Karta

Annonsen ligger på Lundby, Göteborg, Sweden

Laddar karta