1-rums lägenhet på 25m² i Linköping

Skogslyckegatan 14, 587 26 Linköping, Sweden

5 664 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Skogslyckegatan 14

Om lägenheten Rotrenoverad lägenhet om 1 rum och kokvrå på Skogslyckegatan 14. Här erbjuds ett fint boende med en yta på 25,5 kvm. Smidig planlösning med en tillhörande klädkammare. I kök ingår en mikrovågsugn. I hyran 5 592 ingår värme, vatten, bredband samt lägenhetsförråd. Eget elabonnemang tecknas. From kommer vi även att uppgradera bredbandet till mbit och därmed höja hyran till 5665kr.Botrygg köpte fastigheten Tjärtunnan 2 den 1 april 2013 av Stångåstaden. Fastigheten består av sammanlagt 300 lägenheter, ca 160 garage och parkeringsplatser samt ett antal mindre lokaler. Husen är byggda 1957 och renoverades 1992.I Johannelund bor du med närhet till grönområden och Stångån med ett utbud av både badplats, fotbollsplaner och lekplatser. Intill fastigheten ligger även Johannelunds centrum med en stor matvarubutik, apotek, bibliotek, kyrka, vårdcentral och flera mindre butiker. Till Linköpings centrum tar man sig enkelt med antingen buss eller cykel.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

25 m²

Pris

5 664 kr

Pris per m²

227 kr

Karta

Annonsen ligger på Skogslyckegatan 14, 587 26 Linköping, Sweden

Laddar karta