Publicerad för 6 dagar sedan
Härnösand, Härnösands Kommun, Sweden
4 991 kr / månad
Om hyresrätten Välkommen till en ljus och rymlig 1-rumslägenhet med centralt läge och fin havsutsikt. Lägenheten erbjuder ett generöst ljusinsläpp som skapar en öppen, luftig och trivsam känsla genom hela bostaden. Allrummet är rymligt och lättmöblerat med gott om plats för både säng, soffgrupp och övrig inredning. Här finns även bra förvaringsmöjligheter som gör det enkelt att skapa ett praktiskt och harmoniskt hem. Köket är ljust och funktionellt med bra arbetsytor samt gott om förvaringsmöjligheter. Här finns även plats för matbord, vilket skapar en trivsam miljö för både vardagsmåltider och umgänge. Badrummet är utrustat med badkar som bidrar till extra komfort och en avkopplande känsla i vardagen. Med sitt centrala läge bor du nära butiker, restauranger, service och kommunikationer – allt inom bekvämt avstånd. Här har du närhet till stadens utbud samtidigt som bostaden erbjuder en lugn och bekväm boendemiljö. En rymlig och funktionell bostad med ett attraktivt läge mitt i centrum och en fantastisk utsikt som sätter extra prägel på hemmet. Boendefakta Boarea: 34 kvm Antal rum: 1 rum Våning: 1 (finns ej hiss) Hyresavgift: 4991 kr/mån, inkl. värme & vatten
Om hyresrätten Välkommen till en ljus och rymlig 1-rumslägenhet med centralt läge och fin havsutsikt. Lägenheten erbjuder ett generöst ljusinsläpp som skapar en öppen, luftig och trivsam känsla genom hela bostaden. Allrummet är rymligt och lättmöblerat med gott om plats för både säng, soffgrupp och övrig inredning. Här finns även bra förvaringsmöjligheter som gör det enkelt att skapa ett praktiskt och harmoniskt hem. Köket är ljust och funktionellt med bra arbetsytor samt gott om förvaringsmöjligheter. Här finns även plats för matbord, vilket skapar en trivsam miljö för både vardagsmåltider och umgänge.
Badrummet är utrustat med badkar som bidrar till extra komfort och en avkopplande känsla i vardagen. Med sitt centrala läge bor du nära butiker, restauranger, service och kommunikationer – allt inom bekvämt avstånd. Här har du närhet till stadens utbud samtidigt som bostaden erbjuder en lugn och bekväm boendemiljö. En rymlig och funktionell bostad med ett attraktivt läge mitt i centrum och en fantastisk utsikt som sätter extra prägel på hemmet. Boendefakta Boarea: 34 kvm Antal rum: 1 rum Våning: 1 (finns ej hiss) Hyresavgift: 4991 kr/mån, inkl. värme & vatten
Bostadstyp
lägenhet
Rum
1
Storlek
34 m²
Pris
4 991 kr
Hyresperiod
Obegränsad
Tillgänglig från
Snarast möjligt
Hiss
Ja
Pris per m²
147 kr
Annonsen ligger på Härnösand, Härnösands Kommun, Sweden
Laddar karta