Listed yesterday

2 rooms apartment of 57m² in Malmö

Möllevångsgatan 24b, 214 20 Malmö, Sweden

10 595 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 10-08-2026

2 rum och kök Möllevångsgatan 24 B Malmö 214 20

BeskrivningTvåa på Rådmansvången.En tvåa på 57 kvadratmeter. Rådmansvången är ett av Malmös mest eftertraktade områden, känt för sin charmiga stadsmiljö och närhet till både natur och nöjen. Här bor du bara någon minut från Triangelns station med utmärkta tåg- och bussförbindelser, vilket gör pendlingen enkel både inom Malmö och till närliggande städer. I närområdet finns ett brett utbud av caféer, restauranger och butiker, särskilt kring livliga Möllevångstorget. För den som uppskattar grönska och rekreation ligger Pildammsparken inom bekvämt gångavstånd. Området passar perfekt för såväl yrkesverksamma som studenter som vill ha närhet till stadens utbud och goda kommunikationer.Lägenheten har vitmålade väggar och parkettgolv. Kök med vitvaror samt diskmaskin. Badrummet är kaklat och har duschväggar, handdukstork, tvättmaskin och torktumlare.Värme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Internet ingår inte i den angivna hyran och tecknas separat, det är öppet fibernätverk i fasigheten och man kan välja mellan olika leverantörer.Övrigt-Lägenheten renoverades 2009, köket renoverades 2017.-Vi använder oss utav exempelbilder från liknande lägenhet.-Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan.För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: ni har några frågor om lägenheten kan ni

Property type

apartment

Rooms

2

Size

57 m²

Price

10 595 kr

Rental period

Unlimited

Available from

10-08-2026

Price per m²

186 kr

Map

The listing is located at Möllevångsgatan 24b, 214 20 Malmö, Sweden

Loading map