Solvarvsgatan 83, 507 40 Borås, Sweden
9 388 kr / month
3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger. Anmäl dig här Hyresrabatt Just nu bjuder vi på en del av månadshyran för dig som är ny hyresgäst hos oss. De första två åren bjuder vi på 1 800kr/månad. Ordinarie månadshyra är just nu 11 188kr. Om lägenheten Här erbjuds nu en rymlig och trevlig 3 rum och kök med balkong. Bostaden renoverades 2017 och erbjuder idag moderna bekvämligheter som rostfri hel kyl&frys, diskmaskin samt tvättmaskin och torktumlare. Därutöver har du genomgående fint parkettgolv, vitmålade väggar och goda förvaringsmöjligheter. Belägen på våning 1 utan hiss. Området Här bor du med närhet till stadens utbud, omgivande grönområden och nära till naturen vilket skapar goda förutsättningar för ett trivsamt boende. Goda kommunikationer till Borås stadskärna, ett nät av cykelbanor till stadens alla hörn och kortare gångavstånd till flertalet mataffärer i närområdet. Smidig påfart till R 40 för dig som pendlar till Göteborg eller Jönköping. Varmt välkommen med din intresseanmälan!
3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger. Anmäl dig här Hyresrabatt Just nu bjuder vi på en del av månadshyran för dig som är ny hyresgäst hos oss. De första två åren bjuder vi på 1 800kr/månad. Ordinarie månadshyra är just nu 11 188kr. Om lägenheten Här erbjuds nu en rymlig och trevlig 3 rum och kök med balkong. Bostaden renoverades 2017 och erbjuder idag moderna bekvämligheter som rostfri hel kyl&frys, diskmaskin samt tvättmaskin och torktumlare.
Därutöver har du genomgående fint parkettgolv, vitmålade väggar och goda förvaringsmöjligheter. Belägen på våning 1 utan hiss. Området Här bor du med närhet till stadens utbud, omgivande grönområden och nära till naturen vilket skapar goda förutsättningar för ett trivsamt boende. Goda kommunikationer till Borås stadskärna, ett nät av cykelbanor till stadens alla hörn och kortare gångavstånd till flertalet mataffärer i närområdet. Smidig påfart till R 40 för dig som pendlar till Göteborg eller Jönköping. Varmt välkommen med din intresseanmälan!
Property type
apartment
Rooms
3
Size
76 m²
Price
9 388 kr
Price per m²
124 kr
The listing is located at Solvarvsgatan 83, 507 40 Borås, Sweden
Loading map