Listed today

2 rooms apartment of 59m² in Stockholm

Tunets äldreboende, Solleftegatan, 162 53 Stockholm, Sweden

10 724 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

apartment at Stockholm, Råckstavägen 26, Beckomberga

Beskrivning av bostaden Typ av bostad Det här är en seniorbostad. Den kan sökas av dig som fyllt 65 år och är folkbokförd i Stockholms stad. Om kontraktet Du behåller din kötid hos Bostadsförmedlingen om du tackar ja till den här bostaden. Om bostaden Vid kontraktsskrivning kan du behöva uppvisa tecknad hemförsäkring för din nya bostad. Om hyran Kostnad för hushållsel tillkommer. Förmedlingsinformation Viktig information om visning eller förmedling kan skickas ut via sms. Uppdatera dina Om hyresvärden har villkor om antal hushållsmedlemmar hämtar och behandlar vi familjeuppgifter om dig, din registrerade medboende och eventuella barn. Observera att om inflyttningsdatumet infaller på en helgdag eller en röd dag sker inflyttning nästkommande vardag. Om din anställning inte är i Stockholmsområdet behöver du visa att din arbetsplats ligger inom pendlingsavstånd från bostaden. Visningsinformation Om du är en av dem som blir aktuell för en bostad kommer du att bli inbjuden till visning eller få ny kompletterande information i form av bilder/video eller rangordning. Visningsinbjudan kommer att synas på Mina sidor samt skickas på mejl om du har fyllt i en aktuell mejladress. Om du har skyddade personuppgifter får du endast visningsinbjudan via Mina sidor. Tillgänglighet Hiss rymmer rullstol. Bostaden är anpassad för framkomlighet med rullator och rullstol. Lägenheten har minimala eller inga trösklar, samt höj- och sänkbara handfat och toaletter. Boendereferenser Om du blir aktuell för bostaden behöver du

Property type

apartment

Rooms

2

Size

59 m²

Price

10 724 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Elevator

Yes

Price per m²

182 kr

Map

The listing is located at Tunets äldreboende, Solleftegatan, 162 53 Stockholm, Sweden

Loading map