Listed today

3 rooms apartment of 79m² in Stockholm

Zachrisbergsgatan 1, 117 62 Stockholm, Sweden

18 227 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 12-05-2026

apartment for rent at Stockholm

Årstaberg är en stadsdel i södra Stockholm, som ligger mellan stadsdelarna Liljeholmen och Årsta. Den är strategiskt belägen med goda kommunikationsmöjligheter via både tåg och bussar. Årstaberg station fungerar som en viktig knutpunkt för pendeltågslinjerna och har även nära till spårvagnslinjer och busstrafik, vilket gör området populärt bland pendlare. 3 rum och kök i öppen planlösning med balkong. Fastigheten stod klar våren 2023. I lägenheten ingår diskmaskin och i badrummet är det förberett för tvättmaskin alternativt kombimaskin. Tvättstuga finns i fastigheten och det ingår ett källarförråd. Lägenheten hyrs ut på ritning.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

79 m²

Price

18 227 kr

Rental period

Unlimited

Available from

12-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

231 kr

Map

The listing is located at Zachrisbergsgatan 1, 117 62 Stockholm, Sweden

Loading map